Studentet.info
Lajme : Vota e studentėve e rėndėsishme
Kyqur 04-05-2005 2:48:23 (1780 Lexime)


Studentėt, formular pėr vendim ku do tė votojnė

Tiranė, 4 MAJ- Me qėllim sensibilizimin e tė rinjve nė procesin e ardhshėm zgjedhor nė Shqipėri, lėvizja "Mjaft!", Ministria e Pushtetit Vendor dhe Rektorati i Universitetit tė Tiranės kanė nėnshkruar dje njė marrėveshje, nė bazė tė sė cilės angazhohen tė bashkėpunojnė nė ndėrgjegjėsimin e tė rinjve pėr tė votuar. Studentėve do t’u paraqitet njė formular, i cili, pas plotėsimit, do tė dorėzohet nė sekretaritė e fakulteteve. Nė kėtė formular studentėt do tė shprehen me vullnetin e tyre tė lirė se ku duan tė votojnė; nga rrethet nga vijnė apo nė Tiranė.

Pas kėsaj, nė bashkėpunim me Ministrinė e Pushtetit Vendor do tė bėhet zhvendosja e emrave tė tyre nga vendet ku jetojnė pėr tė votuar nė Tiranė. Vetėm nė Tiranė janė 6-7 mijė studentė nga rrethet, ēka tregon se vota e tyre ėshtė e rėndėsishme, ndėrkohė qė nisma, afati i sė cilės skadon nė 20 maj, do tė ndėrmerret edhe nė qytete tė tjera universitare.(SHEKULLI)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio