Studentet.info
Lajme : INISTITUCIONET E KOSOVĖS VAZHDOJNĖ NĖ INJOROJNĖ STUDENTĖT
Kyqur 04-05-2005 11:49:39 (1726 Lexime)


Studenėt bllokojnė Ministrinė e Arsimit tė Kosovės

Prishtinė, 4 MAJ-Studentėt e transferuar nga ish-Fakulteti i Mjekėsisė tė Universitetit tė Tetovės tė transferuar nė nė Universitetietin e Prishtinės kanė vendosur tė bllokojnė Ministrinė e Arsimit Shkencės dhe Teknologjisė, pėr shkak se pėr katėr muaj nuk kanė marė asnjė pėrgjie pėr fatin e tyre.
“vendosėm tė ndėrmarrim njė hap radikal, pėr tė cilin mendojmė se ėshtė hap dhe qė e konsiderojmė se ėshtė akademik, pas mos marrjes sė ndonjė pėrgjigjeje pėr pesė kėrkesat tė cilat ia parashtruam institucioneve kosovare nė kėrkesėn urgjente”
Sipas tyre, Ministrinė e Arsimit Shkencės dhe Teknologjisė, u ka mbyllur atyre tė gjitha rrugėt.“Konsiderojmė se tani janė mbyllur tė gjitha rrugėt institucionale pėr zgjidhjen e problemit tonė dhe si organ kryesor pėrgjegjės pėr implementimin e marrėveshjes sė Ohrit e konsiderojmė MASHT-in, Ministri i sė cilės ėshtė garantues i marrėveshjes nė fjalė”, thuhet nė komunikatėn pėr shtyp tė studentėve.
Sot vendosėm tė bėjmė bllokimin e kėtij institucioni (MAShT) duke filluar nga ora 11:00,
Nisja kolektive e studentėve tė transferuar ėshtė bėrė, nga Dekanati i Fakultetit tė Mjekėsisė nė orėn 10:00, tė ditės sė djeshme, dhe studenėt do tė qendrojnė para ministrisė deri nė realizimin e kėrkesave tė tyre.

Nga:Besnik KRASNIQI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio