Studentet.info
Lajme : Papunėsi edhe nė mesin e akademikėve
Kyqur 07-05-2005 10:20:58 (1670 Lexime)


Nė Tetovė punė presin edhe tre magjsitra shkence

TETOVĖ, 7 MAJ-Tre magjistra shkence dhe mėse 400 peresona me fakultet pėrbėjnė armatėn e tė papunėve nė Tetovė dhe rrethinė, qė kap shifrėn 28 195 persona, bėjnė tė ditur autoritetet e Entit pėr punėsim nė Tetovė. Pėrgatitja profesionale e tė papunėve me diploma universitare ėshtė nga mė tė ndryshmet, duke filluar nga jurist, ekonomsit, gjuhtarė etj.
Sipas drejtorit tė Byrorsė pėr punėsim nė Tetovės Kėrsto Kuzmanovskit, tė diplomuartit dhe magjistrat e shkencave ka kohė qė janė tė regjistuar nė etnt si tė papunė, edhe pse disa prej tyre kanė gjetur angazhime private.“Numri i tyre vazhdimsiht rritet dhe shumė rėndė ėshtė tė sigurohet njė vend pune pėr kėto njerėz tė kualifikuar” thotė ai.

Nga:Xhevahir Neziri
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio