Studentet.info
Lajme :  Shėnohet pėrvjetori i UE-sė
Kyqur 09-05-2005 11:28:51 (1631 Lexime)


Nė Prishtinė shėnohet pėrvjetori i UE-sė

Prishtinė, 9 MAJ-Mė rastin e 55-vjetorit tė themelimit tė Unionit Evropian, organizuar nga shoqata "ATA", nė Prishtinė ėshtė mbajtur njė ceremoni nė tė cilėn morėn pjesė kryeministri i Kosovės Bajram Kosumi, me disa anėtarė tė Kabinetit tė tij, pėrfaqėsuesi i Havier Solanės nė Kosovė, Fernando Xhentilini, Rektori i Universitetit tė Prishtinės, Arsim Bajrami, profesorė, studentė e mysafirė tė tjerė.

Duke theksuar se parimet themelore tė Unionint Evropian janė liri, paqe dhe demokraci, kryeministri Kosumi tha se qėllimi kryesor i kėtij Unioni ėshtė qė ia tė identifikohet me tėrė Evropėn. Mė rastin e 55-vjetorit tė themelimit tė Bashkimit Evropian, nė Fakultetin Ekonomik do tė mbahet Tryeza Shkencore nė temėn “Biznesi, tregtia dhe bashkėpunimi ekonomik”. (RTK)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio