Studentet.info
Lajme : 120 studentė bėjn pyetje deputetėve
Kyqur 09-05-2005 11:34:27 (1623 Lexime)


"Studentėt i pyesin deputetėt""

Shkup, 9 MAJ - Me rastin e "Ditės sė Evropės" nesėr me moton "Studentėt i pyesin deputetėt" do tė mbahet seancė e simuluar e pyetjeve tė deputetėve, nė tė cilėn 120 studentė do t'u parashtrojnė pyetje deputetėve, tė cilėt do tė ulen nė vendet e Qeverisė.
Nė kuadėr tė kėtij manifestimi ėshtė paraparė edhe Komisioni pėr arsim, shkencė dhe sport dhe Komisioni pėr ēėshtje evropiane, ku do tė marrin pjesė nxėnėsit e shkollave tė mesme, ndėrsa do tė mbahet kontra-pres, nė tė cilėn deputetėt do t'u parashtrojnė pyetje gazetarėve. Ėshtė paraparė edhe mbajtja e oratoriumit, panel diskutimit dhe tribuna me temė "Ēfarė parlamenti dėshirojmė"

Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio