Studentet.info
Lajme : Konkurs pėr gazetarė
Kyqur 09-05-2005 11:39:14 (1812 Lexime)


MĖ 16 MAJ FILLOJNĖ REGJISTRIMET PĖR GJENERATĖN E DYTĖ TĖ STUDENTĖVE NĖ SHNJG

Shkup, 9 MAJ - Mė 16 maj tė kėtij muaji fillojnė regjistrimet pėr gjeneratėn e dytė tė studentėve nė Shkollėn njėvjeēare pėr gazetarė pranė Institutit pėr Mediume tė Maqedonisė, qė do tė zgjasė deri mė 7 qershor. Shkolla u formua si rezultat i nevojave dhe dėshirave tė bashkėsisė mediale nė Maqedoni e cila, sipas arritjeve dhe komenteve tė studentėve tė gjeneratės sė parė, i plotėsoi, megjithatė madje i tejkaloi tė gjitha pritjet, thuhet nė kumtesėn e IMM-sė.
Pas pėrfundimit tė afatit tė regjistrimit, kandidatėt qė i plotėsojnė kriteret do tė thirren nė pjesėn e parė tė provimit pranues qė do tė mbahet mė 20 maj.
Ata qė do ta kalojnė pjesėn e parė, do tė thirren ta kalojnė edhe pjesėn e dytė tė provimit nė tė cilėn do tė kontrollohen dituritė pėr gjuhėn angleze dhe pėr kompjuterė. Pjesa e fundit e provimit, pėrkatėsisht intervista me kandidatėt do tė mbahet mė 1 dhe 2 korrik tė vitit 2005.
Shkolla njėvjeēare pėr gazetarė ofron stėrvitje intensive tė bazuar mė metodat e mėsimit aktiv, gjegjėsisht mėsim pėrmes punės. Nė gjeneratėn e dytė tė SHNJG-sė gjithashtu do tė regjistrohen 24 studentė.
Tė gjitha informatat dhe formularet pėr paraqitje mund tė gjinden nė veb faqen e shkollės www.mimskola.org(MIA)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio