Studentet.info
Lajme : Ky ishte brezi i dytė i tė diplomuarve
Kyqur 10-05-2005 4:06:47 (1919 Lexime)

Masterat, diplomohen 32 studentė nė studime evropiane

Tiranė, 10 MAJ- 32 studentė tė shkollės pasuniversitare “Studimeve Evropiane” nė Shqipėri janė diplomuar nė master mbasditen e djeshme, gjatė njė ceremonie nė hotel “Tirana International”, nė Tiranė. Ky ėshtė brezi i dytė i tė diplomuarve nė master nė kėtė shkollė, e cila ėshtė hapur nė vitin 2000. Tri vjet mė parė, nė 2002-shin, morėn masterin 17 diplomantėt e parė.
Sipas drejtores sė shkollės pasuniversitare tė “Studime Evropiane”, Nikoleta Mita, studentėt e diplomuar dje ishin 32. “Kjo ceremoni kryhet nė kuadrin e veprimtarive pėr Ditėn e Evropės. Ėshtė mirė qė publiku i gjerė tė informohet pėr zhvillimet e kėsaj shkolle dhe pėr kontributin e saj pėr ēėshtjet e integrimit tė Shqipėrisė nė BE”,- tha ajo.Shkolla pasuniversitare “Studimeve Evropiane” u themelua nė kuadrin e njė projekti TEMPUS nė vitin 2000. Pėr momentin, kjo shkollė ofron programin “Master nė Studime Evropiane”, i cili zgjat dy vite akademike. Shkolla ėshtė anėtare e Rrjetit tė Qendrave tė Studimeve pėr Evropėn Juglindore dhe ka bashkėpunime me shkolla analoge dhe institucione tė interesuara pėr arsimin e lartė dhe ēėshtje tė integrimit evropian.

Nga: Elda SPAHO
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio