Studentet.info
Lajme : Vizita pėr hir tėkohėve tė vjetra
Kyqur 10-05-2005 4:10:19 (1754 Lexime)

Pedagogė nė vitet ’70, shkojnė nė Prishtinė

Tiranė, 10 MAJ-Njė vizitė pėr hir tė kohėve tė vjetra. Dhjetėra pedagogė e profesorė shqiptarė, tė cilėt kanė dhėnė mėsim gjatė viteve ’70 nė Universitetin e Prishtinės, janė nisur drejt kėtij tė fundit pėr tė rikujtuar edhe njėherė tė kaluarėn. Nisja ėshtė bėrė ditėn e djeshme nga Akademia e Shkencave, e cila ishte edhe organizatorja e udhėtimit. Mes njerėzve me grada shkencore qė dje u gjendėn nė Prishtinė, ishte edhe ish-presidenti i Republikės, Rexhep Meidani.
Vizitat nė Universitetin e Prishtinės nga akademikėt dhe pedagogėt shqiptarė kanė qenė tė shumta vitet e fundit.


Dhe anasjelltas. Por sidomos bashkėpunimi ėshtė vendosur mes tij dhe Universitetit tė Tiranės. Stafet e tė dy universiteteve kanė shkėmbyer shpesh eksperiencat e punės dhe mėsimdhėnies. Kurse disa javė mė parė, rektorėt shqiptarė, gjatė konferencės sė tyre tė radhės, propozuan dhe miratuan kushet lehtėsuese pėr studentėt shqiptarė e kosovarė qė duan tė shkojnė nė universitetet e njėri-tjetrit.

Nga: Elda SPAHO
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio