Studentet.info
Lajme : Risia mė e findit nĖ USHT
Kyqur 11-05-2005 7:36:58 (1886 Lexime)

Kabinete pėr profesorėt

Tetovė, 11 MAJ- Nė USHT kėtyre ditėve punohet nė kompletimin e 20 kabineteve tė reja tė destinuara pėr profesorėt dhe asistentėt. Sipas Bashkim Selmanit sekretar i pėrgjithshėm i USHT-sė kėto kabinete do tė pėrurohen javėn e ardhshme.
“Me kėtė do t’u ofrojmė njė shėrbim juridiko-shkencor mė tė lėhtė pėr interesat e studentėve tė USHT-sė pasiqė ėshtė paraparė qė tė ketė orar tė rregullt nga ana e pedagogėve pėr t’i pranuar studentėt pėr ēėshtje konsultative gjė e cila ka munguar deri mė tani nė USHT” deklaroi dje Selmani.Mungesa e hapėsirave tė kėtyre kabineteve sipas tij ka qenė shkas themelor qė pedagogėt universitarė nuk kanė mundur t’i shėrbejnė studentėt tė cilėt kanė nevoja tė shumta nė kėtė rrafsh.
Kabinetet nė fjalė do tė jenė nėpėr hapėsirat e USHT-sė dhe do tė jenė tė pajisuara me kushte moderne dhe me kompjutorė gjė qė do tė ndihmojė dukshėm qė pedagogėt tė marren edhe me studime mė tė mirėfillta studimi shkoncor. (I.K.)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio