Studentet.info
Lajme : KOMBINATORIKAT NĖ UDHĖHEQĖSINĖ E USHT-SĖ
Kyqur 11-05-2005 7:41:29 (2282 Lexime)

Me Fakultetin Juridik do udhėheq vet Rektorati

Tetovė, 11 MAJ- Siē ėshtė i informuar opinion edhe mė parė nė USHT-sė ėshtė nė pėrfundim e sipėr procedura pėr zgjedhjen e dekanėve dhe zgjedhjen e drejtorit tė QSP-sė. Deri mė sot nėpėr kėtė funksione kanė qenė ushtruesit e detyrave dhe pėrgjegjėsit e degėve pėrkatėse pėr ēdo program studimor.
Jo zyrtarisht kuptojmė se nė garėn pėr kėto poste udhėheqėse, rektorati i USHT-sė nė mbėshttje tė administrative dhe procedurave ligjore ka miratuar rregulloren qė pėrkojnė me kėto zgjedhje. Nėpėr qarqe tė ndryshme pėrfolet pėr emrat e shumė profesorėve eminentė ndėrsa pikėrishtė dje mėsuam edhe emrat e tre deknaėve dhe drejtorit tė Qendrės politeknike.Sipas burimeve tona tė sigurta brenda USHT-sė mėsojmė se dekanė tė rinjė nė USHT janė zgjedhur Reshat Qaili nė fakultetin e Shkėncave Humane dhe Arteve, Agim Shabani nė Fakultetin e Shkencave Matematiko-natyrore, Hamit Aliu nė Fakultetin Ekonomik dhe Mendi Doko drejtor nė Qndrės politeknike. Dallim bėn vetėm Fakulteti Juridik, ku ishte paraparė tė vij dekan Naser Ademi, por mėsojmė se as ai nuk ka arritur tė fitoj pėrkrahjen e duhur, dhe ėshtė vendosur qė pėrkohėsishtė ky fakultet tė drejtohet nga Rektorati I USHT-sė.
Kandidatė tė cilėt kanė kanė konkuruar pėr pesė postet e dekanėve mėsojmė se kanė qenė nė FSHMN prof. dr.Dėrvish Kamberi dhe Doc. Prof.dr. Agim Shabani, nė Fakultetin e Shkencave Humane dhe Arteve doc. Dr. Reshat Qahili dhe doc.dr, Rahim Imeri, nė Fakultetin Ekonomik janė doc.dr. Hamit Aliu dhe doc. Naser Rahimi, nė Fakultetin Juridik kanė qenė tre kandidatė doc.dr. Osman Kadriu, doc.dr. Naser Ademi dhe doc.dr. Adnan Jashari dhe nė Qendrėn pėr Studime Politeknike janė dy kandidatė prof.dr. Hamit Memeti dhe dr. Mendi Doko.
Burime tė sigurta tonat brenda USHT-sė njoftojnė se brenda njė kohe tė shkurtėr do tė zgjidhen edhe shefat e katedrave pėrkatėse me cka USHT-ja do tė vendoste njė rregull nė hierarkinė drejtuese tė ėtj institucioni arsimorė (I.K.)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio