Studentet.info
Lajme : Pėr njė Universitet Tjetėrqysh
Kyqur 10-12-2004 9:18:01 (1548 Lexime)

Nisma “Pėr njė Universitet Tjetėrqysh" shpalli "vdekjen klinike tė UP-sė"

KOSOVĖ (10 DHJETOR)- Tė pakėnaqur mė mospunėn e strukturave udhėheqėse tė Universitetit tė Prishtinės, Nisma “Pėr njė Universitet Tjetėrqysh”, nė Prishtinė, mbajti njė protestė tė pazakontė, duke hedhur mbeturina para hyrjes sė Rektoratit tė Universitetit tė Prishtinės.

Disa studentė tė Universitetit tė Prishtinės, tė organizuar nė kuadėr tė Nismės “Pėr njė Universitet Tjetėrqysh”, sipas fjalėve tė veprimtarit Skėnder Gashi, shpallėn “vdekjen klinike tė Universitetit tė Prishtinės", duke shtuar se kjo nismė me kėtė veprim do ta ndėrprejė aktivtetin e vet.Veprimtarėt e Nismės “Pėr njė Universitet Tjetėrqysh” shpalosėn njė mori kritikash nė adresė tė rektorit tė ri, Arsim Bajrami dhe tė Rektoratit e tė Ministrisė sė Arsimit. E gjithė kjo protestė pėrfundoi pėr disa minuta, ndėrkaq askush nga zyrtarėt e Rektoratit, nuk u prononcua lidhur mė kėtė ngjarje tė pazakontė (RTK)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio