Studentet.info
Lajme : viztiė e prof.dr Stepēeviqi nė UT
Kyqur 16-05-2005 14:32:50 (1696 Lexime)

Irilogu prof.dr. Aleksandėr Stepēeviqi, do ta vizitojė Universitetin Shtetėror tė Tetovės

Tetovė, 16 MAJ- Sekretari i Pėrgjithshėm i USHT-sė Bashkim Selmani ka konfirmuar ardhjen nė USHT tė iriologut dhe mikut tė ēmuar tė shqiptarėve prof.dr. Aleksandėr Stipēeviq-nga Zagrebi I cili do tė mbajė ligjėratė para auditoriumit tė pedagogėve, studentėve dhe tė gjithė tė interesuar mė 27 maj. Rektori I USHT-sė ka thėnė se ėshtė I nderuar pėr ardhjen e tij nė kėtė institucion tė lartė arsimorė Beadini e ka vlerėsuar si njė madhėshti dhe respect ndaj institucionit qė ai e drejton dhe kjo pėr tė ėshtė njė krenari pėr USHT-nė.

Drejtuesit e Universitetit thanė se kjo vizitė e ilirologut Stipēeviq, ėshtė njė nder i madh dhe se do tė jetė nė interes tė shkencės dhe kombit shqiptar.
(I.K.)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio