Studentet.info
Lajme : Konkretizohen premtimet nė USHT
Kyqur 16-05-2005 14:58:44 (1683 Lexime)

LĖSHOHEN NĖ PĖRDORIM 20 KABINETE TĖ REJA

Tetovė, 16 MAJ- Nė USHT gjatė kėsaj jave u lėshuan nė pėrdorim 20 kabineteve tė reja tė destinuara pėr profesorėt dhe asistentėt.
Sipas Bashkim Selmanit-sekretar i pėrgjithshėm i USHT-sė ” me kėto kabinete qė u pėruruan do t’u ofrojmė njė shėrbim juridiko-shkencor mė tė lėhtė pėr interesat e studentėve tė USHT-sė pasiqė ėshtė paraparė qė tė ketė orar tė rregullt nga ana e pedagogėve pėr t’i pranuar studentėt pėr ēėshtje konsultative gjė e cila ka munguar deri mė tash nė USHT”.
Selmani sqaron se mungesa e hapėsirave tė kėtyre kabineteve ka qenė shkas themelor qė pedagogėt universitarė nuk kanė mundur t’i shėrbejnė studentėt tė cilėt kanė nevoja tė shumta nė kėtė rrafsh dhe se me inaugurimin e kėtyre 20 kabineteve besohet se shėrbimet e pedagogėve do tė jenė me cilėsore pėr studentėt e USHT-sė.Kabinetet nė fjalė janė nėpėr hapėsirat e USHT-sė dhe janė tė pajisuara me kushte moderne dhe me kompjutorė gjė qė do tė ndihmojė dukshėm qė pedagogėt tė merren edhe me studime mė tė mirėfillta shkoncore. Brenda disa ditėve, pritet qė hapen edhe 12 kabinete tė reja me ēka numri i pėrgjithshėm do tė jetė 32 kabinete, ndėrsa nė tė ardhmen do tė ketė edhe kabinete tė reja pėr pedagogėt e kėtij tempulli tė diturisė.
Sekretari i Pėrgjithshėm i USHT-sė, Bashkim Selmani bėn apel pėr masmediat qė tė jenė mė tė pėrpiktė pėr ecuritė dhe investimet qė bėhen nė USHT-sė dhe se i fton qė tė jenė tė pranishėm nė zhvillimet e gjithmbarshme ngase transparenca e rektoratit si gjithmonė ėshtė e gatshme qė tė bashkėpunojnė nė interes tė tė gjithė dashamirėsve tė universitetit, ndėrkoh qė ai falemnenderon “FAKTI”-n pėr bashkėpunimin dhe ndihmėn qė I jep USHT-sė.

Nga: Ismet KROSI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio