Studentet.info
Lajme : DUEL I STUDENTĖVE TĖ UNIVERSITETETVE NĖ MAQEDONI
Kyqur 16-05-2005 15:25:30 (2440 Lexime)

Studenėt e Univeristetit Shtetror tė Tetovės nė finale

Tetovė, 16 MAj- Ambasada Angleze nė Maqedoni, ka organizuar duel ndėrmjet studenėtve tė Universiteteve ekzistuese nė Maqedoni. Nė kėtė duel marin pjesė Universiteti Manastirit, ai Shkupit, i Tetovės dhe Univeristeti i Evropės Juglindore. Nė kėto duele kanė mahnitur studenėte faklutetit ekonimik tė Universiteti Shtetror tė Tetovės tė cilėt sot do tė marin pjesė nė duelin final i cili do tė zhvillohet nė objektin e Universitet tė Evropės Juglindore nė Tetovė.
“Duelet janė zhvilluar nė gjuhėn angleze dhe studenėt e fakultetit ekonomik tė USHT-sė, ka treguar rezulltate tė lakmueshme duke u plasuar nė finale. Tema e duelve ka qenė mendimi i studenėtev pėr euro-integrimet, gjuha angleze tė jetė gjuhė primare apo sekondare nė krahasim me gjuhėt tjera, legalizmi i prostitucionit”, deklaroi pro-deknani i fakuletit ekonomik Petrit Pollozhani.Ai sqaroi se 6 studenėt dhe njė mentor marin pjesė nė kėtė duel, i cili sot do tė pėrfundoj nė duelin final qė tė do tė zhvillohet nė UEJL nė Tetovė.
Polloazhani u shpreh se ai si mentor i studentėve garues, ka mbetur i kėnaqur nga puna e studenėtev pėr shkak se tė gjithė profesorėt e tė gjitha univertsiteteve nga Maqedonia kanė mbetur tė mahnitur me dijen e studenėtev nga USHT-ja.
“Kur ne aritėm nė finale tė gjithė kolegėt tanė nga univeristetet e Maqedonisė u shprehėn tė mahnitur. “Na kanė mahnitur studenėt tuaj. Deri tani kanė mėsuar nėpėr shtėpia private dhe kurr nuk kemi besuar se janė kaq shumė tė pregatitur”, sqaroi pro-dekani Petrit Pollozhani suksesin e studenėtve nga USHT-ja. Duelet ndėrmjet studenėtev janė zhvilluar nė disa qytetet tė Amqedonisė, ndėrsa sot nė Tetovė do tė dihen edhe fituesit e kėtij dueli tė organizuar nga Ambasada Angleze nė Maqerdoni. (H.A)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio