Studentet.info
Lajme : STUDIM BIHEVIORAL NĖ USHT
Kyqur 23-05-2005 3:26:57 (1884 Lexime)

Lufta kundėr SIDA-s edhe ndėr studentė

Tetovė, 23 MAJ- Nė USHT filloi tė realizohet pyetėsori pėr studim bihevioral nga Organizata Shėndėtėsore Publike - Enti Republikan pėr Mbrojtje Shėndetėsore nga Shkupi. Qėllimi i mbushjes sė kėtyre pyetėsorėve ėshtė studimi i bihevioralės, e cila nė ėshtė fituar nga grandi i fondit global pėr realizimin e aktiviteteve nė luftė kundėr SIDA-s nė Republikėn e Maqedonisė dhe tė marrėveshjes pėr bashkėpunim tė nėnshkruara nga Ministria e Shėndetėsisė dhe tė Arsimit dhe Shkencės pėr realizimin e detyrės programore me numėr 8 ku thuhet se pėrmirėsimi i sistemit nacional pėr ndjekje dhe forcim tė pėrgjigjes nacionale pėr HIV/SIDA/SST, , pėr tė cilėn Ministria e Shėndetėsisė si institucion pėrgjegjės emėroi Entin Republikan pėr mbrojtje shėndetėsore.

Me kėtė pyetėsor do tė zhvillohet hulumtimi bihevoral te tė rinjt e moshės 15 deri mė 24 vjet dhe atė prej 4 maji deri mė 31 korrik tė kėtij viti.

Nga: Ismet KROSI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio