Studentet.info
Lajme :  Cėrvenkovski i dėrgoi urime rektorit tė Universitetit, Gjorgji Martinovski
Kyqur 24-05-2005 10:03:49 (1842 Lexime)


URIME TĖ CĖRVENKOVSKI PĖR FESTĖN E PATRONATIT TĖ UNIVERSITETIT "SHĖN KIRILI E METODI"

Shkup, 24 MAJ - Presidenti i Republikės sė Maqedonisė, Branko Cėrvenkovski i dėrgoi urime rektorit tė Universitetit, Gjorgji Martinovski, me rastin e 24 Majit, festės sė patronatit tė Universitetit "Shėn Cirili e Metodi".
Presdienti Cėrvenkovski tė gjithė profesorėve dhe studentėve tė universitetit u shprehu dėshira tė sinqerta pėr punė tė mėtejshme, tė sukseksshme dhe tė frytshme.
Ai shfaqi shpresė sė Universiteti "Shėn Cirili e Metodi" - Shkup edhe mėtej do tė krijojė kuadro, bashkėpunėtorė shkencorė dhe profesorė, tė cilėt denjėsisht dhe nė mėnyrė afirmative do ta prezantojė mendimin intelektual tė Republikės sė Maqedonisė.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio