Studentet.info
Lajme : 24 Maji - Dita e iluministėve mbarėsllovenė
Kyqur 24-05-2005 10:03:00 (1730 Lexime)


UNIVERSITETI "SHĖN CIRILI E METODI" E SHĖNON FESTĖN E PATRONATIT

Shkup, 24 MAJ - Nė rektoratin e Universitetin "Shėn Cirili e Metodi" nė Shkup sot solemnisht u shėnua festa e patronatit tė kėtij institucioni, 24 Maji - Dita e iluministėve mbarėsllovenė.
Nė kuadėr tė solemnitetit u shpallėn studentėt mė tė mirė nga "Shėn Cirili e Metodi" dhe u ndanė ēmime.
Pėr herė tė parė kėtė vit u ndanė edhe pllakata tė Universitetit "Shėn Cirili e Metodi" qė kanė tė bėjnė me ato qė mes dy festave tė patronatit kanė marrė mirėnjohje nė vend apo nė vendet e huaja pėr arritje qė u pėrkasin veprimtarive shkencoro-hulumtuese dhe kulturore nė Universitet. Nė kuadėr tė kėtij institucioni pėr arsim tė lartė ndodhen 23 fakultete, 10 institucione shkencore dhe mbi 36.000 studentė

Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio