Studentet.info
Lajme : Pas letrės anonime nė adresė tė USUEJL-sė
Kyqur 14-12-2004 5:15:51 (1599 Lexime)


KOMISION HETIMORĖ NDAJ PERSONAVE TĖ PAPĖRGJEGJSHĖM

TETOVĖ (14 DHJETOR)-Unioni i Studentėve tė UEJL-sė ka reaguar ashpėr tė hėnėn ndaj njė letre anonime adresuar kundėr aktiviteteve tė tyre. Kryetari I USUEJL-sė Ali Aliu deklaroi se ndaj personave qė janė tė involvuar do tė merren masa ndėshkimi deri me pėrjashtim nga ky institucion i lartė arsimorė.
Pėrndryshe javėn e kaluar nėpėrmjet njė emaili ka arritur njė kėrkesė dhe mė pas kinse njė reagim i Unionit tė studentėve qė kėta tė fundit pėrjashtojnė cdo mundėsi tė jėtė shkruajtur nga Unioni, por nga persona anonIm.
“ Ky email ėshtė i lėshuar nga disa individė, nga disa studentė tė cilėt me papėrgjegjėsi e kanė shfrytėzuar emailin e Unionit tė studentėve pėr tė plasuar disa dezinformata kontraverse” tha Aliu. Ai parashtroi njė pyetje se si mund tė kenė depėrtuar qė ata tė lėshojnė njė letėr nga emaili I Unionit dhe se ai ėshtė shkruar pas orės tetė tė mbrėmjes “Ne jemi duke punuar nė ndriēimin e rastit dhe kemi kėrkuar qė tė formohet njė Komision hetimorė pėr ata qė e kanė bėrė njė veprim tė tillė dhe mos pėrsėritet ky skandal nė tė ardhmen”..
Pyetjes nėse ka pakėnaqėsi nga ana e disa studentėve ndaj Unionit Aliu u shpreh se ne jemi njė strukturė relativisht e re dhe normalisht se gjėrat nuk mund tė ndryshojnė me shkopin magjik sepse duhet punė dhe kohė “ Ne nė mėnyrė konsekuente po i pėrmbahemi platformės sonė dhe do tė angazhohemi qė tė realizohen ato qė ne i kemi si objektiva kryesore”tha Aliu.
Unioni i studentėve thanė se ata qė duan tė kritikojnė do tė ishte mirė tė dalin me autorizim dhe pa u fshehur dhe jo me letra anonime dhe kjo do tė ishte mėnyra mė e ndershme.


URIM SALIHU, TETOVĖ
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio