Studentet.info
Lajme :  Instituti i Mediave tė Maqedonisė
Kyqur 31-05-2005 2:27:11 (1687 Lexime)


DITA E HAPJES SĖ SHKOLLĖS NJĖVJEĒARE PĖR GAZETARI NĖ IMM

Shkup, 31 MAJ- Instituti i Mediave tė Maqedonisė sot do ta mbajė ditėn e hapjes sė Shkollės njėvjeēare pėr gazetari (SHNJG).
Qėllimi ėshtė qė tė interesuarit tė njoftohen me kushtet qė i ofron Shkolla dhe mėnyrat e studimit dhe njoftimit tė ligjėruesve dhe tė hapėsirės ku do tė mbahen ligjėratat dhe ushtrimet.SHNJG ėshtė formuar sipas standardeve botėrore tė gazetarisė sė shtypur, tė televizionit dhe asaj tė radios. Mėsimi do tė zhvillohet nė dy semestra, ndėrsa ligjėratat do t'i mbajnė gazetarė tė afirmuar dhe me pėrvojė dhe redaktorė tė stėrvitur nė Trening programin pėr trajnerė.
Janė siguruar bursa pėr tė gjithė 24 pjesėmarrėsit. Konkursi pėr paraqitje ėshtė i hapur deri mė 7 qershor.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio