Studentet.info
Njoftime : Studimet postdiplomike
Kyqur 01-06-2005 8:45:52 (1905 Lexime)

Nga: Dr. Paul M. Foster,

Drejtor i studimeve postdiplomike

Universiteti i EJL, Tetovė, Maqedoni


Data: 1 Qershor 2005


Lėnda: Studimet postdiplomike


Nė vjeshtė tė vitit 2005, Universiteti i Evropės Juglindore do tė fillojė tė ofrojė studime tė ciklit tė dytė (programin e magjistraturės). UEJL ka aplikuar pėr akreditim nė Bordin e Akreditimit tė Republikės sė Maqedonisė, pėr miratim tė 13 programeve postdiplomike, dhe sė shpejti presim vendimin e Bordit. Nė ndėrkohė, UEJL njofton opinionin publik dhe studentėt potencial se studimet post-diplomike nė kėtė Universitet do tė fillojnė nė muajin nėntor 2005 me afėr 5 programe tė studimit, ndėrsa programet tjera do tė fillojnė nė pranverė 2006 dhe verė 2006. Fushat qė do tė mbulohen nga studimet postdiplomike janė:


Administrata e Biznesit
Program i pėrbashkėt i magjistraturės (MBA) me Shkollėn e menaxhimit tė Maastricht-it dhe UEJL nė gjuhėn angleze me kohėzgjatje prej 2 vite
Program i magjistraturės (MA) nė Administratėn e Biznesit me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm (90 kredi) nė gjuhėn shqipe dhe/ose maqedone

Administrata Publike
Program i pėrbashkėt i magjistraturės (MA) me Universitetin Paris 12 me kohėzgjatje prej 2 vite, nė gjuhėn franceze dhe shqipe dhe/ose maqedone
Program i magjistraturės (MA) nė Administratėn Publike me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm (90 kredi) nė gjuhėn shqipe dhe/ose maqedone

Shkencat dhe Teknologjitė e Komunikimit
Program i magjistraturės (MS) nė Shkencat Kompjuterike me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm (90 kredi) nė gjuhėn angleze
Program i magjistraturės (MA) nė Shkencat e Komunikimit me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm (90 kredi) MA nė gjuhėn angleze dhe/ose shqipe dhe/ose maqedone


Studimet juridike
Program i magjistraturės (MA)me kohėzgjatje prej njė vit e gjysėm (90 kredi) nė gjuhėn angleze
Program i magjistraturės (LLM) nė tė drejtėn Evropiane me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm nė gjuhėn angleze
Program i magjistraturės (LLM) nė tė drejtėn komerciale ndėrkombėtare me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm (90 kredi) nė gjuhėn angleze


Pedagogji
Program i magjistraturės (MA) nė gjuhėn angleze (mėsimi i gjuhės angleze si gjuhė e huaj) me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm (90 kredi) nė gjuhėn angleze
Program i magjistraturės (MA) nė gjuhėn shqipe dhe literaturė me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm (90 kredi) nė gjuhėn shqipe
Program i magjistraturės (MA) nė Udhėheqjen dhe menaxhimin edukativ me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm (90 kredi) nė gjuhėn shqipe dhe/ose maqedone


Studime ndėrdisiplinore
Studime Ballkanike me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm (90 kredi) nė gjuhėn shqipe dhe/ose maqedone dhe/ose angleze


Tė gjitha programet (pėrveē programit tė magjistraturės MBA me Shkollėn e menaxhimit tė Maastricht-it) do tė kushtojnė 1200 Euro pėr njė semestėr nė kundėrvlerė tė denarit. Periudha e regjistrimit do tė fillojė kah fundi i verės dhe do tė zgjasė deri kah mesi i shtatorit 2005.

Pėr mė shumė informata, ju lutemi tė vizitoni veb-faqen e UEJL: www.seeu.edu.mk


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull


Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio