Studentet.info
Lajme : BASHKĖPUNIM I NDĖRSJELLĖ I STUDENTĖVE SHQIPTARĖ
Kyqur 02-06-2005 9:41:04 (1318 Lexime)


Njė delegacion i USSH-sė udhėtoi pėr nė Tiranė

PRISHTINĖ, 2 QERSHOR- Me ftesė tė Akademisė Diplomatike tė Tiranės, tė disa nga institucioneve mė tė larta tė shtetit Shqiptar por edhe tė Organizatave Studentor tė Shqipėrisė, njė delegacion i Unionit tė Studentve Shqiptarė, i kryesuar nga kryetari i pėrgjithshem, Petrit Nimani, ka udhėtuar sot pėr nė Tiranė. Gjatė qėndrimit atje, ky delegacion do tė rrahė ēėshtje tė ndryshme qė kanė tė bėjnė me studentėt shqiptarė nga tė tre qendrat universitare: Tiranė, Prishtinė e Tetovė.Me anė tė njė komunikate pėr media, e ardhur nė redaksinė tonė, ėshtė bėrė e njohur se delegacioni nė fjalė do tė zhvilloi takime me krerėt e institucioneve tė shtetit dhe do tė realizoi vizita nė disa lokalitete me rėndėsi kulturore e historike pėr popullin tanė. Temė diskutimesh atje do tė jenė: reformat nė Arsimin e Lartė nė Universitetet Shqiptare, mbajtja e Konferencės Mbarshqiptare Studentore, dhe shqyrtimi i mundėsive nga universitetet e Shqipėrisė pėr tė shtuar numrin e studentėve tė cilėt do tė ndiqnin studimet nė kėto universitete. USSH ėshtė e vetmja organizatė studentore e cila ka shtrirje nė tė tre qendrat universitare shqiptare.

Nga: Besnik KRASNIQI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio