Studentet.info
Lajme : STUDENTĖT E MJEKSISĖ DHE STOMATOLOGJISĖ NĖ UT, NJĖ MUAJ GREVĖ
Kyqur 16-12-2004 7:05:18 (1504 Lexime)


Gjendja e studentėve pėrkeqėsohet

TETOVĖ (16 DHJETOR) Studentėt e sėmurė nga lodhja dhe nga kushtet e vėshtira, presin ēdo ēastė, qė dikush tė meret sinqerisht me zgjedhjen e problemit tė tyre. Numri i tė sėmurve qė kanė kėrkuar intervenim tė mjekėve ėshtė 563. Nga ato 64 janė rehabilituar dhe janė kthyer grevės, ndėrsa 32 studentė ėshtė dashtė tė lėshojnė grevėn pėr shkak tė sėmundjeve ngjitėse qė kanė fituar.
Studentėt presin, dhe ēdo ditė marin masa mė radikale. Rektorati ėshtė bllokuar pėr njė muaj. Cili do tė jetė pėrfundimi i gjithė kėsaj, askush ende nuk ka pėrgjigje, ndėrsa ata qė janė pėrgjegjės pėr kėtė kaos nė UT-sė, premtojnė por nuk levizin nga vendi.






Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio