Studentet.info
Lajme : Universitetet
Kyqur 04-06-2005 3:31:13 (1319 Lexime)


Universitetet, kuotat miratohen nga qeveria brenda 15 qershorit

Tiranė, 4 QERSHOR- Ministria e Arsimit deklaroi dje se kuotat e sivjetshme tė pranimit pėr shkollat e larta shqiptare do tė miratohen brenda 15 qershorit. “Propozimet tona, sipas atyre qė na u dėrguan nga rektoratet e universiteteve, u janė dėrguar tashmė ministrive tė linjės: asaj tė Financės dhe asaj tė Drejtėsisė. Parashikojmė qė brenda 15 qershorit qeveria tė nxjerrė njė vendim pėr to”, - deklaroi zėdhėnėsi i shtypit nė Ministrinė e Arsimit.
Sipas tij, janė duke u zhvilluar bisedime pėr kapacitetet mbajtėse tė universiteteve, meqė janė propozuar shtime tė kuotave tė pranimit. (E.S)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio