Studentet.info
Lajme : Tė respektohen me maksimumin e korrektesės
Kyqur 04-06-2005 3:33:03 (1619 Lexime)


Universitetet, tė gjitha oraret e pritjes nė Ambasadėn Italiane

Tiranė, 4 QERSHOR- Pas tri ditėsh, pra kėtė tė hėnė, Ambasada Italiane nis pritjet pėr tė rinjtė shqiptarė qė kanė kėrkruar tė regjistrohen nė universitetet e vendit fqinj.
“Duke filluar qė nga dita e hėnė, datė 6 qershor 2005, studentėt qė kanė paraqitur kėrkesė pėr regjistrim paraprak nė universitetet e Italisė, do tė priten pėr kompletimin e procedurės sipas kalendarit”, - thuhet nė njė njoftim tė sajin pėr shtyp. Kalendari, sipas saj, do tė afishohet nė stendėn jashtė Ambasadės Italiane nė Tiranė dhe nė Zyrėn Tregtare tė Ambasadės nė “Rrugėn e Elbasanit”. “Ju kujtojmė tė gjithėve qė tė paraqiteni personalisht tė pajisur me paraportė. Do tė priten vetėm studentėt qė kanė paraqitur kėrkesė pėr regjistrim paraprak, brenda afatit tė parashikuar, pra brenda datės 18 maj”, - ėshtė theksuar nė njoftim.


Ambasada Italiane ka sqaruar se ditėt e caktuara pėr pritjen duhet tė respektohen me “maksimumin e korrektesės”, sepse, pėr arsye organizative, nuk do tė jetė e mundur qė studentėt tė priten nė ditė tė ndryshme nga ato tė caktuara nė kalendar.
Pritjet zgjasin 10 ditė. Ato nisin nė 6 qershor dhe pėrfundojnė nė datėn 20 tė kėtij muaji.

Kalendari i pritjes sė studentėve

06.06.2005

Universita’ degli Studi “G.D’ Annunzio”, CHIETI-PESCARA 0900-1330
Universita’ degli Studi di PERUGIA 0900-1330

Universita’ per Stranieri di PERUGIA 0900-1330

Universita’ degli Studi di FERRARA 0900-1330
Universita’ degli Studi di VERONA 0900-1330

Universita’ degli Studi di PISA 1430-1700


07.06.2005

Universita’ degli Studi di TRIESTE 0900-1330
Universita’ degli Studi di MOLISE, CAMPOSABBO 0900-1330
Universita’ degli Studi di GENOVA 0900-1330

Universita’ degli Studi di SALERNO 0900-1330
Universita’ degli Studi di CAMERINO 0900-1330
Universita’ della CALABRIA 0900-1330

Seconda Universita’ degli Studi di NAPOLI 0900-1330

Universita’ degli Studi di NAPOLI “Federico II” 09:00-13.30

Libera Univerista ‘ di BOLZANO 0900-1330

Accademia di Musica Moderna di Milano 0900-1330
Accademia di Belle Arti di Palermo 0900-1330
Conservatorio Arrigo Boito di Parma 0900-1330
Accademia di Belle Arti di Bologna 0900-1330
Conservatorio Santa cecilia di Roma 0900-1330
Universita’degli Studi di Pavia 1430-1700
Universita’degli Studi di Parma 1430-1700


08.06.2005

Universita’degli Studi di Siena 0900-1330
Universita’Commerciale “Luigi Bocconi” di Milano 0900-1330
Politecnico di Milano 0900-1330
Libera Universita’di lingue e comunicazione IULM di (MI) 0900-1330
Politecnico di Torina 0900-1330
Universita’degli Studi Roma Tre 1430-1700
Universita’degli Studi di Roma “Tor Verfata” 1430-1700
Istituto Universitario di Scienze Motorie di Roma 1430-1700


09.06.2005
Universita’degli Studi di Milano-Biccoca 0900-1330Universita’degli Studi di Udine 0900-1330Universita’degli Studi di Palermo 0900-1330Universita’degli Studi di Trento 0900-1330Universita’degli Dtufi di Bergamo 1430-1700
Universita’ “Ca’Foscari” di Venezia 1430-1700

10.06.2005
Universita’degli Studi di Torino 0900-1330
Universita’degli Studi di Modena e Reggio Emilia 0900-1330
Politecnico di Bari 0900-1330
Universita’degli Studi di Foggia 0900-1330
Universita’degli Studi di Bari 1430-1700

14.06.2005
Universita’degli Studi di Firenze per nome A, B, D, E, F, G, J, I, M, N, K 0900-1330
Universita;degli Studi i Firenze per nome O, L, S, SH, P, T 1430-1700
Universita’degli Studi di Teramo 1430-1700
Universita’degli Studi di Lecce 1430-1700

15.06.2005
Universita’degli Studi di Padova 0900-1330
Universita’degli Studi di Brescia per nome A 0900-1330
Universita’degli Studi di Brescia le altre lettere 1430-1700

16.06.2005
Universita’degli Studi di Bologna(Rimini, Forli, Ravena, Cesena) 0900-1330
Universita’degli Studi della Tuscia, Viterbo 1430-1700
Universita’Politecnica delle Marche, Ancona 1430-1700

17.06.2005

Universita’degli Studi del PIEMONTE ORIENTALE “Amadeo Avogadro” 0900-1330
Universita’degli Studi di MESSINA 0900-1330

Universita’degli Studi di URBINO “CARLO BO” 0900-1330

Universita’degli Studi di MILANO STATALE 0900-1330
Universita’degli Studi di CATANIA 1430-1700
Universita’ Cattolica del Sacro Cuore di MILANO 1430-1700
Universita’ degli Studi di CASSINO 1430-1700
Universita’degli Studi INSUBRIA Varese-Como 1430-1700
Universita’degli Studi di Macerata 1430-1700

20.06.2005


Universita’degli Studi di ROMA “LA SAPIENZA” 0900-1330
Accademia di Belle Arti di ROMA 1430-1700
Accademia per lo Spettacolo EXITUS, di ROMA 1430-1700
Instituto Musicale Pereggiato della VALLE D’AOSTA, di AOSTA 1430-1700
Accademia di Belle Arti di BRERA, MILANO 1430-1700
Instituto Musicale Pereggiato LUIGI BOCCHERINI di LUCCA 1430-1700
Accademia di Belle Arti di FIRENZE 1430-1700
Conservatorio Licinio Refice di FROSINONE 1430-1700
Conservatorio Giocchino Rossini di PESARO 1430-1700
Conservatorio Giuseppe Verdi di MILANO 1430-1700
Conservatorio Agostino Steffani di CASTELFRANCO VENETO, TREVISO 1430-1700


Nga:Elda SPAHO
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio