Studentet.info
Lajme : Do diplomojė gjenerata e parė nė UEJL
Kyqur 04-06-2005 8:25:16 (1715 Lexime)


Ismail Kadare do tė ndaj gėzimin me tė sapodiplomuarit

Tetovė, 4 QERSHOR- Ardhja e shkrimtarit Ismail Kadare dhe emėrimi i studentėve tė parė tė diplomuar nė UEJL do tė jenė dy nga ngjarjet mė tė rėndėsishme tė ditėve tė ardhshme nė kėtė instuticion tė lartė arsimorė thanė autoritetet e kėtij Universiteti. Pritet qė javėn e ardhėshme nė Tetovė tė arrijė shkrimtari i madh Ismail Kadare, i cili nga UEJEL do ta marr ēmimin “Honore Kauza” konfirmoi ligjeruesja dhe pėrgjegjėsja e zyrės pėr informim Adelina Marku.
Pyetjės se cilat do tė jenė tė veēantat e ardhjes sė kėtij shkrimtari me pėrmasa dhe a janė bėrė pėrgatitjet me kėrė rast . Marku tha se do tė jetė njė ceremoni vėrtet madhore dhe e veēant si dhe njė ndėr pėr UEJL-nė.Komisioni i krujuar pėr kėtė organizim i pėrbėrė nga 12 persona dhe i kryesuar nga Prorektori Abdulmenaf Bexheti, pothuajse ka pėrfunduar pėrgaditjet. Marku thotė se ēdo gjė pritet tė shkėrlqejė dhe nuk mund tė pėrshkruhen emocionet nga konfirmimi i ardhjes sė Kadaresė.
Nė anėn tjetėr mė 11 qershor Universiteti i EJL-sė do tė emėrjė edhe studentėt e parė tė diplomuar.
Autoritetet e UEJL-sė thanė se mbi 350 tė diplomuar do tė ndajnė gėzimin e tyre tė madh me prindėrit e tyre, me rastin e diplomimit dhe kjo do tė jetė njė madhėshti si pėr studentėt edhe pėr UEJL-nė. SIpas z. Marku misioni nė kėtė universitet ka qenė qė tė profesionalizojė sa mė shumė kėta studentė. Organizimi sipas saj shkon nėpėrmjet njė qelize tė formės sė komisionit i udhehequr nė kėtė rast nga drejtori i studimeve Postdiplomike z. Paul Foster.

Nga: Urim SALIHU
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio