Studentet.info
Lajme : Viti I Parė Pas Legalizimit Tė Usht-Sė
Kyqur 04-06-2005 8:24:49 (1365 Lexime)


U mbajt akademia solemne me rastin e mbarimit tė vitit akademik

Tetovė, 4 QERSHOR- Me rastin e mbarimit tė kėtij viti akademik nė USHT, rektori i kėtij institucioni tė lartė arsimor nė mėnyrė solemne shėnoi mbarimin e vitit me njė program shumė tė pasur artistik.
mė kėtė ceromoni ėshtė vazhduar tradita rreth njė organizimi tė kėtijlloji. Sekretari i pėrgjithshėm i USHT-sė Bashkim Selmani e ka vlersuar kėtė akademi solemne si njė simbol qė ka domethėnie tė shumėfishta ngase pėrmbyllet njė vit akademik qė ėshtė mė i veēant nga tė tjerėt, sepse tanimė ky instuticion i lartė arsimor ėshtė nė kuadėr tė shtetit dhe manifestimi ka pasur mė shum kėtė qėllim.Rektori i USHT-sė Nexhbedin Beadini ka deklaruar me kėtė rast “se universiteti unė i zotėron tė gjitha vlerat dhe potencialin shkencor qė njė ndėr to ėshtė edhe kori qė nė rrafshin ndėrkombėtar disa herė na ka prezantuar denjėsisht”. Kjo akademi solemne me rastin e mbarimit tė viti akademik 2004/05 sipas rektorit ėshtė simbol i traditės sė lavdishme qė organizohet nė ēdo vit me rastin e mbarimit tė vitit akademik.

Nga:Ismet KROSI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio