Studentet.info
Lajme : TAKIMI I PARĖ I SEKRETARĖVE
Kyqur 07-06-2005 4:41:59 (1291 Lexime)


Manastiri bashkon pėrfaqėsuesit e gjitha universiteteve

Tetovė, 7 QERSHOR- Gjatė kėsaj jave nė qendrėn universitare tė Manastirit u takuan sekretarėt e pėrgjithshėm tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės, Shkupi, UEJL dhe ai Manastirit.
Qėllimi i kėtij takimi kishte tė bėnte me ndryshimet dhe plotėsimet nė statutin e interuniversiteteve tė Maqedonisė. Pėr ndryshimet qė pėrkojnė nė interes tė USHT-sė Bashkim Selmani sekretar i pėrgjithshėm dekraroi se “nė kėtė statut pėsuan disa ndryshime qė janė nė interes tė tė gjitha universiteteve tė vendit, ndėrsa pėr sa i pėrket institutit qė unė e pėrfaqėsoj mund tė them se USHT-ja ėshtė anėtare nė kėtė konferencė interuniversitare dhe nė bazė tė kėtij statuti nė mandatin e ardhshėm ėshtė paraparė qė posti udhėheqės t’i takojė USHT-sė pėrkatėsisht do ta drejtojė Rektori ”.Kjo konferencė interuniversitar edhe njėherė po dėshmon se tė gjitha universitetet e Maqedonisė do tė ndjekin bashkėrisht dhe tė koordinuar rrjedhat e pėrgjithshme qė pėrkojnė me arsimin sipėror nė vend. Nė anėn tjetėr mė 6 qershor nė Shkup do tė mbahet mbledhja e rradhės ku do tė marrin pjesė tė gjithė anėtarėt ku do tė referojė ministri i Arsimit dhe Shkencės Aziz Pollozhani pėr punimet e Konferencės ndėrministrore tė Berganit si dhe shumė ekspertė tė tjerė tė kėsaj fushe.

Nga: Ismet KROSI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio