Studentet.info
Lajme : KOMUNIKATĖ NGA UNIVERSITETI SHTETĖROR I TETOVĖS
Kyqur 07-06-2005 4:43:46 (1313 Lexime)


Vendimet e reja tė Kėshillit Mėsimor tė USHT-sė

Tetovė, 7 QERSHOR- Nga mbledhja e Kėshillit Mėsimor - Shkencor tė mbajtur mė 06.06.2005 nė praninė e tė gjithė anėtarėve, pėrveē prof.dr. Hamit Mehmeti i cili mungon pėr arsye shėndetėsore, pėrveē tjerash u morėn kėto vendime: Kėshillli Mėsimor- Shkencor e rikonfirmoi mbėshtetjen e parezervė tė prof.dr. Sulejman Metės qė tė vazhdojė tė udhėheqė Qendrėn pėr Shkenca Politeknike. Kėshilli edhe njėherė e informon Rektoratin dhe opinionin publik se nuk e njeh emėrimin e z.Mendi Dokės pėr drejtor, pasi qė ai ėshtė i emėruar jashtė gjitha rregulloreve dhe normave ligjore pėr emėrimin e strukturave udhėheqėse tė USHT-sė.

Kėshilli Mėsimor - Shkencor kėrkon dhe e fton Rektoratin qė urgjentisht tė organizojė njė takim tė pėrbashkėt me anėtarėt e Kėshillit Mėsimor - Shkencor tė QSHP-sė, me qėllim qė tė tejkalohet situata e krijuar pėr mbarėvajtjen e punėve nė QSHP-nė dhe sė fundi, nėse Rektorati nuk e sheh tė udhės zgjidhjen e problemeve, atėherė do tė jemi tė detyruar qė tė ndėrmarrim veprime tjera plotėsuese pėr zgjidhjen e drejtė tė kontestit.

Nga Kėshilli Mėsimor-Shkencor tė QSHP-sė
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio