Studentet.info
Dashuria : Dashuria
Kyqur 10-06-2005 7:44:11 (1588 Lexime)

Dashuri nė zyrė me shefin, ja si t’i japėsh fund ?

Ka nisur gjithcka si njė lojė, por tashmė situata qė po kalon po bėhet edhe mė e rrezikshme. Kėrkon t’i japėsh fund, kėsaj lidhjeje, por nuk mundėsh. Nuk ėshtė aspak e lehtė qė t’i japėsh duart njė lidhjeje me kolegun ose shefin e zyrės, aq mė tepėr kur ky raport, ka arritur nė njė pikė, ku shantazhet mund tė shfaqen nga momenti nė moment. Nėse pretendon t’i japėsh fund lidhjes nė mėnyrėn tradicionale, rrezikon vendin e punės dhe mbi tė gjitha imazhin tėnd. Psikologu kėshillon qė fillimisht zgjidhja tė orientohet drejt njė sensi pozitiv, pa ofendime, lojra ose praparaskena qė mund tė minojnė mjedisin ku punoni. Mos harro shumė prej kolegėve tuaj, tani mendojnė se lidhja juaj nuk ka qenė vetėm pėr shkak tė njė tėrheqjeje interash ose njė shtrėngesa, qė e ka zanafillėn tek nevoja jote pėr tė pasur njė punė.

Hapi mė i rėndėsishėm qė duhet tė bėsh, lidhet me sqarimin e situatės. Pėrpiqu qė t’u lėsh kolegėve tė kuptojnė se kjo lidhje ėshtė kalimtare dhe po pėrpiqesh t’i japėsh duart. Pėrpiqu tė mos manifestosh shenja tė njė stresi dhe atmosfere, e cila ka lidhje me marrėdhėnien tėnde. Nėse deri tani ke pasur diēka nė dorė, mundohu t’u krijosh tė tretėve pėrshtypjen se roli yt ka qenė thjesht administrativ dhe nuk ka pasur asnjė lidhje me tė ashtuquajturat “spaleta” tė dhėna nga shefi, nė kėmbim tė njė flirti. Ndodh qė lidhja jote te kolegėt ėshtė bėrė shumė e hapur dhe nuk mund tė bėsh asnjė lėvizje, pėr t’i mbushur mendjen tė tjerėve se mes teje dhe shefit, s’ka pasur asgjė. Lėvizja ideale, do tė ishte largimi nga puna. Komuniko zyrtarisht largimin tėnd nga detyra e ngarkuar dhe shmang takimet me personat e tjerė, qė mund tė tė kėrkojnė njė arsye. Dhe nėse ndodh, qė shefi yt e kėrkon kėtė gjė, atėherė lėri tė kuptosh se lėvizja jote bėhet pėr njė vend pune mė tė mirė, duke mos proklamuar shkakun e vėrtetė. Nėse ke mundur tė humbasėsh gjurmėt nga kjo lidhje, pėrpiqu tė jesh mė korrekte, nė momentin kur je duke kėrkuar njė vend tjetėr punė. Dashuriēkat nėpėr zyra, qarkullojnė aq shpejt, sa mund tė tė prishin punė.


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull


Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio