Studentet.info
Njoftime : Alternative-Koalicioni studentor
Kyqur 14-06-2005 6:24:45 (1312 Lexime)

Projekti “Lule per Ty”

Njoftim

Projekti “Lule per Ty” do te zhvillohet ne datat 13-17 Qershor 2005 ne ambjentet e Qendres Nderkombetare te Kultures (Piramida).

“Nje Lule per Ty” eshte aktiviteti i pare i A-KS. Ky projekt do te perqendrohet ne nje jave, gjate se ciles do te organizohet nje festival filmi, takime me nxenes dhe studente te shkollave shqiptare, diskutim me sociologun dhe psikologen, nje ekspozite te piktoreve Lume Blloshmi, Lira Caushi, Rita Selimi dhe Diana Miziri si dhe nje panel me studente dhe specialiste shqiptare dhe te huaj qe punojne ne fushen e trafikimit njerezor dhe dhunes ndaj grave. Pra, do te jete nje jave e plote kushtuar trafikimit njerezor dhe dhunes ndaj grave.

Ju mirepresim ne te gjitha aktivitetet tona!


13 Qershor --11:00 QNK Prezantimi i A-KS, 20:15 Dokumentar mbi Trafikimin Njerezor

14 Qershor --11:00 Diskutim me te rinjte, 20:15 Shfaqja e filmit: Perdhunuesit

15 Qershor --11:00 Takim me psikologun, 20:15 Shfaqja e filmit: Veronica Guerin

16 Qershor --11:00 Takim me artistet , 20:15 Shfaqja e filmit:Porta Eva

17 Qershor --11:00 Paneli, 20:15 Shfaqja e filmit: Enough

Mė tepėr nė www.a-ks.org


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull


Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio