Studentet.info
Njoftime : UNIVERSITETI EUROPIAN NĖ MAQEDONI
Kyqur 29-06-2005 2:51:07 (2933 Lexime)

UNIVERSITETI EUROPIAN NĖ MAQEDONI

STRUGĖ – SHKUP
SHPALL KONKURS PĖR VITIN AKADEMIK 2005/06

Pėr regjistrimin e 1.200 studentėve tė rinj nė vitin e parė tė studimeve nė kėto fakultete:

1. Fakulteti i shkencave ekonomike me kėto drejtime :* (mėsim edhe nė
gjuhėn shqipe)
-menaxhmenti bankar
-menaxhmenti i marketingut
-financa dhe kontabilitet

2. Fakulteti i shkencave juridike dhe politike me kėto drejtime: *
(mėsimi zhvillohet edhe nė gjuhėn shqipe)
-E Drejta Europiane dhe e drejta e Unionit Europian
-diplomacia dhe politika ndėrkombėtare
-studimet juridike-gjyqėsore

3. Fakulteti pėr gjuhėt aplikative europiane me drejtimin:
-biznes dhe tregti ndėrkombėtare (ekonomi)

4. Fakulteti i Informatikės me drejtimin:
-inxhinieri pėr softwver

5. Fakulteti pėr detektiv dhe sigurimin e personave dhe tė pasurisė


II. Kushtet dhe kriteret pėr regjistrim:


1. Tė drejtė regjistrimi kanė kandidatėt tė cilėt kanė kryer shkollėn e mesme katėrvjeēare, tė verifikuar me aktet e Ministrisė sė Arsimit dhe Shkencės.
2. Kandidatėt regjistrohen si studentė vetėfinancues tė studimeve
3. Selektimi-pėrzgjedhja e kandidatėve tė paraqitur do tė bėhet pėrmes provimit kualifikues (provimit pranues).
4. Kushtet dhe kriteret themelore pėr regjistrim janė: suksesi i arritur gjatė arsimimit nė shkollim tė mesėm dhe suksesi nga provimi kualifikues.

III. Dokumentet e nevojshme pėr regjistrim

-dėftesat e shkollės sė mesme (I-IV)
-diploma e shkollės sė mesme
-certifikata e lindjes
-letėrnjoftimi, (pasaporta)
-4 (katėr) fotografi 3X6 cm

Afati i dorėzimit tė dokumenteve afati i parė deri mė 05.07.2005, prej orės 8.00-20.00. Afati i dytė prej 7-15 korrik 2005.


Universiteti Europian nė Maqedoni, ėshtė i akredituar nga Kėshilli Universitar pėr Akreditim, dhe ėshtė ndėrkombėtarisht i pranuar.

*/ Nė fakultetet e lartshėnuara me kėtė shenjė procesi mėsimor do tė
zhvillohet edhe nė gjuhėn shqipe.

Adresa: Strugė, rr.e Liqenit p.n.
Tel: 00389-46-785-045 dhe
Celular 00389-70-362-536

Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull


Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio