Studentet.info
Njoftime : UNIONI I PAVARUR I STUDENTĖVE TĖ UNIVERSITETIT TĖ PRISHTINĖS
Kyqur 01-07-2005 6:29:21 (2093 Lexime)

NJOFTIM

UNIONI I PAVARUR I STUDENTEVE TE UNIVERSITETIT TĖ PRISHTINĖS njofton tė gjitha mediat e shkruara dhe elektronike se
duke pasur parasysh numrin e madh tė maturantėve tė cilėt kanė pėrfunduar shkollimin e mesėm dhe duke ditur se njė numėr shumė i madh i kėtyre tė rinjėve po mbesin jashtė objekteve Universitare UPS-UP , ka bėrė njė kėrkesė nė senatin e UP-sė qė ta rritė numrin e studentėve , nė tė gjitha fakultetet e UP-sė , varėsishtė nga Infrastruktura qė kanė fakultetet pėr tė pėrballuar numrin e studentėve , gjithashtu kėrkojmė qė tė rritet numri i studentėve me Korespodencė ( pa shkėputje nga puna)

dhe pėr kėta student tė zbriten tarifat pėr shkollim ku ēmimi tė jetė pėrafėrsisht sa dyfishi qė paguajnė studentėt e rregullt.Prishtinė UPS-UP

01.07.2005 KOMISIONI PĖR INFORMIM


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull


Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio