Studentet.info
Lajme : NĖ PĖRPJEKJE PĖR TĖ VĖN BASHKĖPUNIM INSTITUCIONAL
Kyqur 01-07-2005 8:04:04 (1357 Lexime)

Arsim Bajrami i kėrkon duel televiziv Agim Veliut


PRISHTINĖ, 1 KORRIK- Rektori i Universitetit tė Prishtinės, Arsim Bajrami, i kontestuar nga Ministria e Arsimit, Shkencės e Teknologjisė, i ka bėrė ftesė publike tė parit tė kėsaj ministrie, Agim Velut, pėr tė zhvilluar njė debat televiziv rreth kontestit qė kanė kėto institucione. Rektori Bajrami nė kėtė ftesė ka propozuar qė kėta dy aktorė t’i bėjnė transparente dallimet dhe argumentet dhe tė konfirmojnė gatishmeri pėr bashkėpunim institucional. Pėr Bajramin televizioni i preferuar pėr realizimin e kėtij debati do tė ishte RTK-ja. Nė anėn tjetėr MASHT-i ia ka refuzuar kėrkesen rektorit pasi qė pėr kėtė ministri debati mund tė zhvillohej por jo qė nė cilėsinė e rektorit por tė njė profesori tė UP-sė.


Nė kumtesen e rektorit Bajrami thuhej se “Nė kėtė takim formal ose jo formal do tė mund tė shtroheshin tė gjitha ēėshtjet e diskutueshme dhe do tė mund tė ndėrtohet njė bazė e gjerė pėr vendosjen e bashkėpunimit institucional nė mes tė MASHT-it dhe UP-sė”. Pos ftesės publike pėr takim, unė ju propozoj qė para opinionit tė gjerė nė njė debat tė drejtpėrdrejtė televiziv, ne t’i bėjmė transparente dallimet dhe argumentet tona dhe tė konfirmojmė gatishmėrinė pėr bashkėpunim institucional I kishte shkruajtur ndėr tė tjera Arsim Bajrami ministrit tė ASHT-sė Agim Veliu.
Njė kėrkesė rektori Bajrami I ka shtruar edhe RTK-sė pėr tė organizuar kėtė debat televiziv ku do tė merėshin pjesė vetė rektori, Ministri, dikush nga qeveria po ashtu edhe nga parlamenti I Kosovės. Nė tė do tė ishinprezentė edhe profesorė dhe studentė tė kėtij universiteti.

Nga: Besnik KRASNIQI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio