Studentet.info
Lajme : MBAROI ME SUKSES AFATI I PROVIMEVE NĖ USHT
Kyqur 12-07-2005 4:05:12 (2660 Lexime)

Nuk pati parregullsi

Tetovė, 12 KORRIK- Autoritetet e Universitetit Shtetėror tė Tetovės thanė se konform statutit tė kėtij institucioni tė lartė arsimor, pėrkatėsisht Kėshilli i Rektoratit pėr veprimtarinė e provimeve tė afatit tė qershorit tė vitit akademik 2004/05 me pėrpikmėri kanė zbatuar vendimet, siē janė verifikimi i semestrit veror pėr vitin akademik 2005 qė ishte prej 1 deri mė 10 qershor, paraqitja e provimeve pėr afatin e qershorit, respektimi i mosparaqitjes sė provimeve pa vėrtetimin e semestrit, mosparaqitja e provimeve pa likuidimin e tė gjitha provimeve tė vitit paraprak.


Shėrbimi i studentėve dhe pedagogėt nė USHT i kanė respektuar detyrimet qė dolėn nga ky vendim qė ėshtė i nėnshkruar nga prof.dr.Ismail Ahmedi, prorektor pėr arsim dhe shkencė nė USHT.
Gjithashtu gjatė kėtij afati tė provimeve tė qershorit mbi 13 mijė studentė janė treguar mjaft vigjilentė ndaj rregullave tė reja qė u aplikuan nė kėtė institucion. Nė kėtė afat ėshtė risi se nė ēdo provim tė mbajtur nga profesorėt e lėndėve pėrkatėse ėshtė kryer kontroll pėr procesin dhe formėn legale tė pranisė sė studentėve nėpėr kėto provime dhe se janė verifikuar njė mori dėshmish qė pėrkojnė me mbajtjen e provimit si kontrolli i fletėparaqitjeve, indekseve e tė ngjashme. Pedagogėt universitarė dhe vetė studentėt janė tė kėnaqur me aplikimin e njė regjimi tė tillė akademik me ēka ėshtė dėshmuar se nuk janė hasur parregullsi gjatė mbajtjes sė provimeve. (I.K.)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio