Studentet.info
Lajme : UP pranon studentė nga Presheva
Kyqur 13-07-2005 6:40:00 (2047 Lexime)

UP mundėson regjistrimin e njė numri studentėsh nga Lugina e Preshevės

Prishtinė, 13 KORRIK- Universiteti i Prishtinės do tė mundėsojė regjistrimin e njė numri tė caktuar tė studentėve tė rinj nga Lugina e Preshevės. Nė njė takim me pėrfaqėsues tė komunave tė kėtij rajoni, rektori Arsim Bajrami tha se Universiteti i Prishtinės, do tė tregohet mė solidar ndaj tė rinjėve tė kėsaj treve. Ai theksoi se edhe nė bazė tė sistemit tė Bolonojės synohet tė krijohet njė Zonė evropiane e arsimit tė lartė, ku secili individ gėzon tė drejta tė barabarta tė studimeve, pavarėsisht se cilit vend i takon. (RTK)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio