Studentet.info
Njoftime : LISTA STUDENTORE REFORMA
Kyqur 08-08-2005 16:06:51 (1884 Lexime)

KOMUNIKATĖ

Lista Studentore “Reforma”, gjegjėsisht kryetari i saj z.Fatos Rushiti konfirmon pėr opinionin e gjerė tėrheqjen nga Kėshilli Organizativ i protestės sė paralajmėruar pėr datėn 9. 8 .2005, pėr shkak tė mosmarrėveshjeve tė krijuara nė mes tė anėtarėve tjerė, pėrfaqėsuesve nga Unioni i Pavarur i Studentėve tė UP-sė . Gjithashtu njoftojmė te gjithė studentėt e UP-sė dhe mediat e shkruara e elektronike se nuk do tė marrim pjesė nė konferencėn pėr media tė organizuar nga pėrfaqėsuesi i kontestuar i UPS-UP, konferencė e cila nuk e shpreh qėndrimin e shumicės sė anėtarėve tė tjerė tė Kėshillit Organizativ.
LSR me kėtė rast edhe njėherė shpreh qėndrimin e vet kundėr veprimeve dhe ndėrhyrjes antiligjore nga ana e Qeverisė sė Kosovės nė Udhėheqjen e Universitetit tė Prishtinės, ndėrhyrje e cila ka shkaktuar konfuzion dhe paqartėsi te anėtarėsia e gjerė e LSR-sė dhe te tė gjithė studentėt e UP-sė. LSR vizionin e vet dhe punėn e mėtutjeshme organizative do ta orientojė drejt procesit tė reformimit tė sistemit arsimor nė UP-sė dhe do tė jetė njė pėrkrahėse e fuqishme e modernizmit tė organizimit studentor pėr vitin akademik 2005/2006 duke i mbėshtetur me tė gjitha format e mundshme demokratike zgjidhjet e problemeve tė studentėve nė UP-sė.


Prishtinė:08.08.2005 Lista Studentore “Reforma”
Fatos Rushiti-kryetar


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull


Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio