Studentet.info
Lajme : Filloi regjistrimi nė fakultetet e Shkodrės
Kyqur 09-08-2005 3:24:59 (1617 Lexime)


Shkodėr, fluks regjistrimesh nė Juridik dhe Ekonomik


SHKODĖR, 9 GUSHT- Ka filluar dje procesi i regjistrimit tė kandidatėve pėr studentė nė Universitetin e Shkodrės, pėr vitin akademik 2005-2006. Burime pranė sekretarisė sė kėtij universiteti bėjnė tė ditur se sot mė sė shumti janė paraqitur kandidatė pėr studentė qė kėrkonin tė dinin pėr dokumentacionin e duhur pėr tė bėrė regjistrimin. Ndėrkohė nuk kanė munguar dhe regjistrimet e para, ku mė sė shumti kanė qenė ato pėr degėn e juridikut dhe infermierisė, dhe mė pas ato tė ekonomikut e psikologjisė. Pėr dy degėt e reja qė do tė hapen sivjet nė kėtė universitet, atė tė Frėngjishtes dhe Punės Sociale, nuk ka filluar regjistrimi, kjo pasi Ministria e Arsimit dhe e Shkencės nuk ka sjellė dokumentacionin pėrkatės


Pritet qė sivjet, ndryshe nga vitet e shkuara, tė ketė njė rritje tė numrit tė pranimeve nė Universitetin “Luigj Gurakuqi”, ku duket se interesi mė i madh do tė jetė sėrish i fokusuar drejt degėve tė Juridikut, Ekonomisė si dhe Punės Sociale. Pėr kėtė tė fundit interesi nga kandidatėt ėshtė mjaft i madh dhe pritet qė miratimi i kuotave nga qeveria tė merret brenda javės.

Nga: A. Dushi
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio