Studentet.info
Lajme : Studenti i UT Humbi jeten
Kyqur 26-12-2004 8:51:13 (2181 Lexime)

HUMBI JETĖN LIRIDON DĖRMAKU STUDENTET I FAKULTETIT TĖ FARMACISĖ NĖ UT

TETOVĖ (26 DHJETOR)Vrasja e studentit Liridon Dėrmaku nga Dardana e Kosovės ka tronditur thellė tė gjithė studentėt e Universitetit tė Tetovės. Nė njė konferencė me gazetarė qė mbajtėn sot nė Tetove ,studentet e Farmacise thanė se kolegu i tyre i ndjerė nga Dardana ka qenė ndėr studentėt mė tė dalluar tė kėtij fakulteti. Duke hedhur poshtė pohimet e Ministrise per Punė tė Brendshme tė Maqedonisė, ata thanė se Liridoni ka qenė student i rregullt i Universitetit dhe nuk ka patur kurrfarė lidhjesh me grupe tė armatosura.

Studentėt e Fakultetit tė Farmacisė thane se nesėr do ta bojkotojne mėsimin nė shenje revolte pėr shkak tė vrasjes sė kolegut tė tyre Liridon Dermaku dhe arrestimit nga forcat maqedone tė dy studenteve tjerė , Valon Azemit dhe Florent Saitit nga Bujanovci. Kėshilli grevist i studentėve te Fakultetit tė Mjeksisė dhe atij tė Stomatologjisė paralajmėruan pėr neser njė proteste nėpėr rruget e Tetoves, ku njėherit pėr disa orė do te bllokojne edhe aksin rrugor qė lidh Shkupin me Tetovėn

Nga: Redaksia
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio