Studentet.info
Lajme :  Emri i rektorit pritet tė shpallet zyrtarisht nga Ministria e Arsimit
Kyqur 20-08-2005 4:14:44 (1408 Lexime)

Rektori i komanduar, javėn e ardhshme nė Durrės

Durrės, 20 GUSHT- Brenda javės sė ardhshme nė Durrės pritet tė nisė punėn rektori i komanduar i Universitetit tė Durrėsit. Emri i rektorit pritet tė shpallet zyrtarisht nga Ministria e Arsimit, ndėrkohė qė kreu i universitetit do tė zgjedhė dy dekanėt e fakulteteve si dhe stafin pedagogjik prej 300 personash. Regjistrimet pėr konkurrim do tė bėhen nė javėn e dytė tė shtatorit dhe njė javė mė pas pritet zhvillimi i konkurseve, ku do tė fitojnė statusin e studentit 600 tė rinj. Edhe nė kėtė universitet, nė degėt ku nuk do tė plotėsohen kuotat e miratuara, nuk do tė zhvillohen konkurse


Ndėrkohė Bashkia e Durrėsit do tė marrė masa pėr akomodimin e pėrkohshėm tė studentėve nė universitet nė mjediset e shkollės 9-vjeēare nė afėrsi tė plazhit, ndėrkohė qė ka gjasa qė ish-pallati i Kulturės sė portit detar, tė jetė pėrfundimisht godina e universitetit. Bashkia ka pohuar se do tė sigurojė edhe strehimin e studentėve nė njė nga konviktet e shkollės sė mjeshtėrisė sportive. Sipas nėnkryetarit tė Bashkisė sė Durrėsit, Sokol Kokomani, detyra e bashkisė ėshtė tė realizojė nė parametrat e kėrkuar kohorė edhe akomodimin e tė rinjve, ndėrkohė qė pjesa administrative i takon Ministrisė sė Arsimit dhe qeverisė pėr t’u pėrmbushur.

Nga:Ll. Kallco
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio