Studentet.info
Lajme : Llistat preliminare
Kyqur 23-08-2005 5:21:44 (2156 Lexime)

Dolėn listat preliminare pėr studentėt

Shkup, 23 GUSHT- Dolėn listat preleminare pėr studentėt tė cilėt sivjet do tė vendosen nėpėr konviktet studentore.
Me listat preleminare ėshtė bėrė vlerėsim i studentėve nė bazė tė rezultateve tė aritura nė fakultet, gjendjes ekonomike nė familje dhe vėndit prej ku vjen studenti. Sipas kėtyre vlerėsimeve studentėt do tė fitojnė vėnd nėpėr ndonjė konvikt studentor. Sivjet studentėve u jepen pesė ditė afat qė ankesat e tyre, pėr pakėnaqėsin nga vėndi i fituar ti paraqesin nė qendrėn studentore. Rezultatet pėrfundimtare pėr strehimin e studentėve do tė dalin nė datėn 29 gusht, dy ditė pėrpara fillimit tė vitit mėsimor.
Ndryshe nėpėr konviktet studentore sivjet vend do tė fitojnė reth 3000 student tė viteve, tė dytė tė tretė dhe tė katėrt. Ndėrsa numuri i vėndeve pėr studentėt e rinj akoma nuk dihet me saktėsi.“Listat preliminare nuk paraqesin rezultate pėrfundimtare, me ato lista bėhet vlerėsim i studentėve nė bazė tė rezultateve tė aritura nė fakultet, gjendjes ekonomike nė familje, dhe vendit prej ku vjen studenti, dhe nė bazė tė kėtyre rezultateve studenteve do tu jepen vėnde nėpėr konvikte”, konfirmoi ēedo Popovski, drejtor i qendrės studentore.
Sivjet qendra studentore, pėr studentėt ka pėrgatitur program tė ri, sipas tė cilit ato pėr 3010 deri 3460 denar, nė muaj, do tė mund tė fitojnė drekė, darkė dhe qira tė paguar. Me kėtė program nga qendra studentore presin qė tė ndalohet shitja e vendeve nėpėr konviktet dhe tu jepet fund problemit tė ”studentėve tė pėrjetshėm”.

Nga:Ilir Ivanovski
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio