Studentet.info
Lajme : Universiteti i Tiranės dhe ai Politeknik sot mbyllin procesin e regjistrimin
Kyqur 27-08-2005 2:54:03 (1743 Lexime)

UT-ja dhe UPT-ja, sot mbyllin regjistrimet

Tiranė, 27 GUSHT- Pak orė kanė mbetur deri nė mbylljen zyrtare tė regjistrimeve. Universiteti i Tiranės dhe ai Politeknik sot nė mesditė mbyllin procesin e regjistrimeve nė konkurse, pėr tė gjithė kandidatėt. Ndėrsa nė dy universitete tė kryeqytetit sportelet e regjistrimeve do tė mbyllen nė orėn 14.00, nė universitet e tjera sipas udhėzimit tė Ministrisė sė Arsimit dhe Shkencės. Ato do tė vijojnė deri nė datėn 30, ora 16.00. Aktualisht nė tė gjitha universitetet publike, numri i kandidatėve tė regjistruar ka arritur nė 42 mijė, rekord ky i cili krahasuar me vitet e kaluar, tregon qartė se pėrpos kėrkesave nė rritje, Universiteti i Tiranės mbetet mė i lakmuari.


Sipas udhėzimit, menjėherė pas procesit tė regjistrimit, fakultetet bėjnė dy ditė para zhvillimit tė konkurseve afishimin e listave tė kandidatėve pėr tė bėrė korrigjimet e fundit, deri nė momentin kur tė rinjtė do t’i nėnshtrohen testit. Njė vendim i pak ditėve mė parė i Universitetit tė Tiranės dhe atij Politeknik ndryshoi afatin e datės sė mbylljes sė regjistimeve, pėr faktin se koha nė dispozicion qė ata kishin pėr hartimin dhe afishimin e listave ishte shumė e shkurtėr.

Nga:Olsi Kolami
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio