Studentet.info
Lajme : PAKĖNAQĖSI NGA SHPĖRNDRAJA E VENDEVE NĖPĖR KONVIKTE
Kyqur 31-08-2005 2:18:36 (1425 Lexime)

Shoqata studentore nė mbrojtje tė studentėve

Shkup, 31 GUSHT- Shoqata studentore e Maqedonisė do t’i mbrojė interesat e studentėve tė cilėt janė tė pakėnaqur nga rezultatet e konkursit pėr strehim nėpėr konviktet studentore, pasi dhe pas daljes sė rezultateve kishte shumė reagime, tha dje nė njė pres konferencė kryetari i shoqatės studentore, Aleksandar Davēevski.
Ai i thirri drejtorėt e qendrave studentore dhe Komisionin pėr strehim, t’u japin pėrgjigje ankesave tė studentėve.


“Prej gjithsej 100 ankesa, pozitivisht u ėshtė pėrgjigjur vetėm 30 prej tyre, por do tė shikohen edhe 70-tė ankesat e mbetura sepse studentėt meritojnė t’u jepet pėrgjigje. Nuk do tė mbetet pa pėrgjigje asnjė ankesė dhe do tė kėrkojmė rishikim tė gjendjes faktike”, tha Davidēevski.
“Nuk dua tė dyshoj se ka parregullsi, qė nuk do tė thotė se nuk kishte. Por qė ta zgjidhim dyshimet rreth parregullsive tė mundshme u bėj thirrje organeve pėrgjegjėse, tė japin informacione konkrete, nė bazė tė tė cilave shoqata studentore do tė sjellė vendim pėr aktivitetet qė do t’i ndėrmarrė”, shtoi kryetari i shoqatės, Davēevski.
Ai gjithashtu u bėri thirrje aktivistėve tė rinj qė marrin pjesė nėpėr partitė politike qė hallin e studentėve tė mos e pėrdorin pėr interesa partiake.

Nga:Ilir Ivanovski
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio