Studentet.info
Lajme : Pėrfundon afati
Kyqur 31-08-2005 3:50:59 (1468 Lexime)

Nė Universitetin e Elbasanit regjistrohen 4 020 kandidatė

Elbasan, 31 GUSHT- Dje pėrfunduan regjistrimet nė Universitetin “Aleksandėr Xhuvani” tė Elbasanit pėr ata qė duan tė fitojnė tė drejtėn e studimit nė vitin e ri akademik 2005-2006. Sipas burimeve zyrtare nga ky universitet, numri i kandidatėve nė mbyllje tė procesit ėshtė 4 020 vetė. Ndėrkohė, kuota e pranimeve e pėrcaktuar nga qeveria ėshtė 3 019 studentė. Nė Universitetin e Elbasanit janė 7 fakultete me 20 degė, nga tė cilat rezultojnė mė tė kėrkuara Infermieria, Histori-Gjeografia dhe Puna-Sociale. Nė kėto degė janė regjistruar 450-500 kandidatė pėr 140 vende. Sipas drejtuesve tė kėtij universiteti numri mė i ulėt i kandidatėve tė regjistruar figuron nė degėt e Arsimit parashkollor, si dhe nė ato tė Gjuhės frėnge e asaj gjermane. Rektori i Universitetit tė Elbasanit prof. dr. Jani Dode konfirmoi dje se ėshtė trajnuar personeli qė do tė merret me korrigjimin optik tė konkurseve. (PANORAMA)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio