Studentet.info
Lajme : DELEGACIONI QEVERITAR VIZITON UNIVERSITETIN E SHKUPIT
Kyqur 02-09-2005 7:09:37 (1426 Lexime)

Njėqind studentėt mė tė mirė do t’i marrė Qeveria

SHKUP, 2 Shtator - Kryeministri i Maqedonisė, Vllado Buēkovski, me disa anėtarė tė kabinetit qeveritar ka vizituar dje rektoratin e Universitetit "Shėn Qirili dhe Metodi" nė Shkup, ku u takuan me rektorin e kėtij universiteti, Gjorgji Martinovski.
Kryeministrin e shoqėruan ministri i Arsimit, Aziz Pollozhani, ai i Financave, Nikolla Popovski dhe Shėndetėsisė, Vllado Dimov.
Delegacioni qeveritar me rektorin Gjorgji Martinovski dhe me anėtarėt e Rektoratit ka biseduar pėr problemet me tė cilėt pėrballet universiteti dhe pėr vazhdimin e bashkėpunimit tė ndėrsjellė si dhe pėr planet dhe projektet e ardhshme nė arsimin e lartė.


Ndėrsa njė ndėr temat kryesore nė kėtė takim ka qenė pranimi nė tė ardhmen i 100 studentėve mė tė mirė prej tri universiteteve shtetėrore nė Maqedoni nė administratėn shtetėrore. Ky pranim i studentėve mė tė mirė bėhet me qėllim qė tė ngrihet kapaciteti i institucioneve shtetėrore.

Nga: Halit AJDINI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio