Studentet.info
Lajme : NĖ OHĖR VETERINARIA NĖ QENDĖR TĖ VĖMENDJES
Kyqur 04-09-2005 6:24:55 (1501 Lexime)

Veterinaria si njė hallkė e rėndėsishme e shoqėrisė

OHĖR, 3 Shtator - Nė organizim tė Fakultetit pėr mjekėsi veterinare pranė Universitetit "Shėn Cirili dhe Metodi" dhe nė bashkėpunim me Zyrėn pėr ndihmė teknike dhe kėmbim tė informative pranė Komisionit Evropian dhe Federatės sė veterinarėve tė Evropės, prej dej ka filluar semnari rajonal nė Ohėr emėrtuar "Clinica Veterinaria" dhe do tė vazhdoj deri mė 7 Shtator.
Seminaritn e hapi ministri i Arsimit dhe i Shkencės Aziz Pollozhani, ndėrsa mes tė ftuarve qė marrin pjesė ishin edhe ministri i Bujqėsisė, Pylltarisė dhe Ekonomisė sė Ujėrave, Sadulla Duraku dhe rektori i Universitetit "Shėn Cirili dhe Metodij" nga Shkupi, Gjorgji Martinovski.


Nė kėtė seminar marrin pjesė mė shumė se 400 mjekė veterinarė nga Shqipėria, nga Bullgaria, nga Rumania, SMZ-ja, Bosnja e Hercegovina dhe Kroacia, si dhe nga disa vende tė reja tė BE-sė, mes tė cilave edhe nga Sllovenia dhe Hungaria.

Qėllimi i kėtij seminari, ėshtė promovimi I edukimit tė veterinarėve si njė nga hallkat mė tė rėndėsishme pėr pėrparimin e profesionit tė veterinarisė, si dhe njohjen e veterinarėve nga rajoni mė i gjerė me legjislativėn evropiane nė kėtė sferė

Nga: Halit AJDINI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio