Studentet.info
Njoftime : “ ZYRA E INFORMACIONIT TĖ UPSUP-sė”
Kyqur 07-09-2005 3:40:53 (1540 Lexime)

KOMUNIKATĖ

Kryesia e Unionit tė Pavarur tė Studentėve tė Universitetit tė Prishtinės (UPSUP) njofton opinionin e gjerė, mediat dhe nė veēanti studentėt dhe profesorėt e Universitetit tė Prishtinės se mbledhja e kuvendit e “thirrur” pėr datėn 08. 09. 2005 nga ish-kryetari i UPS-UP-sė z. Hoxha me disa “studentė” jo delegatė tė kuvendit tė UPS-UP-sė ėshtė e paligjshme dhe si e tillė ajo ėshtė e motivuar politikisht kundėr udhėheqjes legjitime dhe proceseve progresive tė iniciuara nga UPS-UP pėr tė dalur nga imazhi i keq politik qė e ka vėrshuar UPS-UP-nė viteve tė fundit, ne poashtu njoftojmė se jemi nė pritje tė qėndrimit tė Rektoratit tė UP-sė rreth kėsaj situate qė po mbretėron ditėve tė fundit nė partneritetin tonė me UP-nė.

Ua bėjmė me dije tė gjithė anėtarėve tė UPS-UP-sė dhe opinionit se mbledhjen e Kuvendit tė UPS-UP-sė mund ta thėrras vetėm kryetari i Kuvendit z. Ali Sefaj, ēdo pėrpjekje pėr thirrje tė paligjshme tė mbledhjes sė Kuvendit ėshtė nė kundėrshtim me dispozitat e Statutit tė UPS-UP-sė, dhe pėrpjekjet e tilla janė tė sanksionuara dhe akteret e tyre do tė ballafaqohen me procedurat ligjore tė cilat do tė aplikohen nga ana e komisionit disiplinor tė Kuvendit tė UPS-UP-sė.
Kryesia e Unionit tė Pavarur tė Studentėve tė Universitetit tė Prishtinės (UPSUP) dhe posaēėrisht kryetari i saj z. Elbasan Hoti u bėnė thirrje tė gjithė anėtarėve tė ish-kryesisė sė UPS-UP-sė qė ta ndjekin shembullim e znj. Lindita Morina kryetare e komisionit pėr kulturė nė ish-kryesinė e UPS-UP-sė e cila sė bashku me grupin e aktrimit (11 anėtarėsh) pranė UPS-UP-sė kanė pranuar si tė ligjshėm vendimin e Kuvendit tė datės 03. 05. 2005 tė fuqizuar nga Kuvendi me 01. 09. 2005, ku poashtu kanė pranuar edhe ofertėn e kryesisė sė UPS-UP-sė qė ta udhėheqin komisionin pėr Kulturė edhe mė tej nė kryesinė e re tė drejtuar nga z. Elbasan Hoti.

Prishtinė: 07. 09. 2005
“ Zyra e Informacionit tė UPS-UP-sė”
Feim MALIQAJ- shef


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull


Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio