Studentet.info
Njoftime : UNIONI I PAVARUR I STUDENTĖVE I UNIVERSITETIT TĖ PRISHTINĖS
Kyqur 08-09-2005 15:58:20 (1700 Lexime)

KOMUNIKATĖ


Kuvendi i UPS-UP-sė ka mbajtur njė mbledhje me datėn 08.09.2005.
Para hapjes sė mbledhjės sė Kuvendit janė verifikuar tė gjithė delegatėt e Kuvendit me vula pėrkatėse nga Unionet lokale dhe ėshtė konsideruar qė ka kforum tė mjaftueshėm pėr mbajtjėn e mbledhjės.
Pas hedhjės nė miratim tė rendit tė ditės nga kryetari i kėtij Kuvendi z. Driton Kurtishi ėshtė miratuar rendi i ditės dhe pas diskutimit tė pikave tė rendit tė ditės kanė dalur dhe janė miratuar disa propozime:
Pas prezantimit tė raportit nga kryetari i UPS-UP-sė z.Sejdi Hoxha pėr aktivitetet qė ka bėrė kėshilli ekzekutiv unanimishtė ėshtė miratuar nga delegatėt e Kuvendit.
Nė pikėn e dytė tė rendit tė ditės ėshtė dalur njė kėrkesė e cila ju drejtohet institucioneve tė Kosovės pėr pėrmirėsimin e kushteve tė studentėve nė Universitetin e UP-sė dhe nė Qendėrn e Studentėve.
Gjendja nė UPS-UP nga delegatėt e kuvendit ėshtė diskutuar kjo pikė e rendit tė ditės dhe kanė dalur propozimet konkretet, nė kėto propozime pėrfshihet:
Asnjė delegat i Kuvendit qe mos tė merr pjesė nė mbledhje ilegale tė Kuvendit e cila thirret nga personat e pa auturizuar nga fakulteti Juridik dhe Ekonomik.
Nese keto dy fakultete nuk i pėrgjigjen ftesės sė Unionit Qendror pėr pjesėmarrrje nė Kuvendin e Unionit do tė shpallė zgjedhjetė e parakoheshme nė kėto dy Fakultete, ėshtė kėrkuar qė kėta persona ta dorėzojn vulen dhe zyren e Kuvendit dhe tė ja dėrgojnė kryesisė sė re tė Kuvendit, tė gjitha kėto propozime janė miratuar unanimisht nga delegatėt e Kuvendit.
Nė kėtė mbledhje myasafir ishte edhe sekretari i UP-sė z. Desatan Halimi edhe pas trajtimit tė pikave tė rendit tė ditės.

Prishtinė Zyra pėr informim-ups-up
08.092005 Refet Ēitaku


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull


Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio