Studentet.info
Njoftime : UNIONI I PAVARUR I STUDENTĖVE TĖ UNIVERSITETIT TĖ PRISHTINĖS
Kyqur 03-10-2005 6:55:50 (1342 Lexime)

NJOFTIM

UPS-UP njofton studentėt e Univeristetit tė Prishtinės dhe opinionin e gjerė se njė delegacion i UPS-UP-sė i pėrbėr nga :

Sejdi Hoxha –kryetar
Bekim Rexhepi nėnkryetar
Bedri Istrefi dhe
Xhevdet Derguti
ka zhvilluar njė takim me kryetarin e Sindikatės SBASHK-ut z.Ali Shabanaj dhe Kryetarin e Kėshillit grevist prof.dr Asllan Bajrami pėr tu informuar mė afėrsisht me kėrkesat qė kanė tė bėjnė me grevėn e pėrgjithshme,kėto kėrkesa ishin:

Zbatimi i Kontratės kolektive dhe
Nivelizimi i pagave.
Pas kėtij takimi UPS-UP njofton studentėt e UP-sė se duhet tė mbėshteshin kėrkesat e lartpėrmendura, sepse kėto janė kėrkesa tė profesorėve tė UP-sė, me kėtė rast UPS-UP kėrkon nga Qeveria e Kosovės qė ta zbatoj vendimin qė e ka nėnshkruar pėr nivelizimin e pagave dhe Zbatimin e Kontratės kolektive e cila ėshtė dashur tė filloj sė zbatuari nga data 1 gusht i kėtij viti.

Gjithashtu UPS-UP njofton tė gjithė studentėt se pas plotėsimit tė kėtyre kėrkesave tė profesorėve tė UP-sė ne do tė kėrkojm qė edhe cilsia e studimeve nė UP tė ngritet dhe do tė kėrkoj nga profesorėt qė tė jenė gjithmon nė shėrbim tė studentėve. UPS-UP shpreson qė greva e profesorėve tė mos zgjasė shumė sepse kjo dėmton mė sė shumti interesat e studentėve.
Prishtinė UPS-UP

03.10.2005 Zyra pėr informim


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull


Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio