Studentet.info
Lajme : UEJL
Kyqur 05-10-2005 5:00:54 (1511 Lexime)

Universiteti i Evropės Juglindore


Tetovė, 4 TETOR- Autoritetet pėrgjegjėse tė UEJL-sė thanė se kėtė vit nė kėtė institucion tė lartė arsimorė u pranuan njė numėr I reduktuar I studentėve . Numri I studentėve qė u pranuan sivjet, pėrafėrsisht kap shifrėn 1000 nė tė gjitha degėt ekzistuese nė kėtė institucion duke pėrfshirė kėtu ata qė do tė vijojnė studimet si tė rregullt dhe me korrespodencė” . Numri I studentėve sivjet ėshtė pak mė I vogėl se vitin e kaluar .. Universiteti I ka programet me karakter aplikativ pėr shėmbull programet e shkencave nė drejtimin e kompjuterave kanė karakter shumė aplikativ dmth pjesa teorike ėshtė njė introdukt studenti menjėherė inukuadrohet nė dizanjimin e asaj cka mėson . thotė z.Adelina Marku.


Lėndėt e pranishme nė UEJL janė tė dizanjuara nė bazė tė programeve tė inteligjencės dhe mbrojtės me atė qė mė vonė kėto lėndė qė janė shtuar nė fakultetin e skenacave tė komunikimit do tė profilohen nė nivel tė sstudimeve pos diplomike. Kjo ėshtė shansi I parė qė studentėt dhe pėr njė kandidat shqiptar qė tė profilohet nė drejtimin e inteligjencės dhe mbrojtjes programe tė cilat janė kombinimi I universitetit tė Arizonės dhe Paris 12 tė cilat po ashtu kanė bėrė njė kombinim tė kėtillė nė Fakultetin shkencave tė komunikimit” u shpreh Marku.Risi e vecantė pėr kėtė vit do tė jenė nė UEJL studimet pasdiplomike tė cilat pavarėsisht prej kushteve tė vendusura mė pėrpara nga universiteti do tė jenė tė hapura pėr tė gjithė kandidatėt e interesuar.Kandidatėt tė cilėt nuk kanė mundur tė kapin kriteret kryesore pėr pranimin nė kėtė institucion kanė pasur mundėsi qė tė futen nė vitn pėrgatitor.Viti pėrgatitor ka qėnė pėr tė gjithė kandidatėt tė cilėt kanė rėnė nga konkursi publik ku tė njėjtėt do tė kenė mundėsi qė nė fund tė kėtij viti tė paisen me njė certifikatė nga universiteti.

Nga:Diana FEKA
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio