Studentet.info
Njoftime : Unioni i Pavarur i Studentėve tė Universitetit tė Prishtinėnės
Kyqur 14-10-2005 11:51:08 (1554 Lexime)

NJOFTIM

Njoftohen tė gjitha media dhe opinioni i gjerė kosavar, se tė dielen me datė 16.10.2005, shėnohet tetėvjetori i rėnjes sė studentit- dėshmorė, Gjeneralmajor Adrian KRASNIQI, akademia pėrkujtimore organizohet nga Unioni i Pavarur i Studentėve tė Fakultetit Ekonomik nė bashkėpunim me Zonėn e Tretė tė TMK-sė.
Adrian Krasniqi ka qenė student i fakultetit Ekonomik tė UP-sė, ai shte njėri nga celulat e para tė UĒK-sė, nė UĒK mbante graden e komandantit tė logjistikės nė nivel tė SHP tė UĒK-sė, tani mbanė gradėn Gjeneralmajor-postmortum.
Akademia pėrkujtimore mbahet nė sallėn e Kuqe tė Fakultetit Filologjik duke filluar nga ora 17:00 Nė kėtė akademi do tė shfaqet edhe njė film dokumentar kushtuar jetės dhe veprės sė dėshmorit tė Kombit Gjeneralmajor Adrian Krasniqi.
Ardhja juaj nderon veprėn madhore tė dėshmorėve tė Kombit! UPS-fakulteti Ekonomik Sami ISMA-kryetar
" Zyra e Informacionit tė UPS-UP-sė"

Feim MALIQAJ-shef


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull


Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio